LOGO FMD U KRIVAMA 1

За родитеље првог и другог разреда у школској 2022/2023. годину

Овде преузмите ПДФ документ

Град Београд, преко Фондације за младе таленте града Београда, обезбедиће (бесплатене) уџбенике  за све ученике првог и другог разреда основних школа на територији града Београда за   школску 2022/2023. годину за предмете: математика, српски језик, свет око нас и страни језик као обавезан предмет.

За добијање бесплатних уџбеника, за први и други разред, није потребно подносити захтев, аутоматски сви ученици првог и другог разреда ће до 15. септембра 2022. године добити комплет уџбеника.

За родитеље осталих разреда (од трећег до осмог)

Министарство просвете, науке и технолошког развоја ће, као и до сада, обезбедити бесплатне уџбенике за одређене категорије корисника (на основу Одлуке о финансирању набавке уџбеника средствима буџета Републике Србије за школску 2022/2023. годину

Право на доделу бесплатних уџбеника остварују ученици:

1. из породица корисника новчане социјалне помоћи, (неопходно је доставити копију решења или потврду Центра за социјални рад)
  2. ученици основних школа који су у породици треће или свако наредно рођено дете у систему образовања и васпитања (нопходно је д се донесу потврде да су старја деца у систему школовања – потврда се односи на школску 2021/2022. годину, а уколико су старија деца у овој школи да то напоменути у Захтеву, да би школа регистровала потврде)
  3. ученици са сметњама у развоју и инвалидитетом који основношколско образовање и васпитање стичу по индивидуалном образовном плану – ИОП-1 и ИОП-2 (ове ученике школа пријављује без захтева родитеља и достављања доказа Школа) и
  4. ученици који образовно-васпитни рад не остварују по индивидуалном образовном плану, али имају потребу за прилагођавањем (увећан фонт, Брајево писмо, електронски формат), а на основу лекарског извештаја.

1) у првом циклусу основног образовања и васпитања, биће обезбеђени уџбеници за предмете математика, српски језик/матерњи језик, свет око нас, природа и друштво и страни језик као обавезни предмет;

2) у другом циклусу основног образовања и васпитања, биће обезбеђени уџбеници за предмете математика, српски језик и књижевност, први страни језик, географија, историја, хемија, физика и биологија.

Ради остваривања права на бесплатне уџбенике(од трећег до осмог разреда) неопходно је да се родитељи пријаве школи (путем захтева) и да доставе доказе да испуњавају тражене услове најкасније до 25. марта 2022. године преко одељенских старешина.

Захтев се може преузети ОВДЕ или на портирници Школе. Може се предати и руком написан, није обавезно да буде на обрасцу који Школа даје. Докази се не морају предати уз захтев, али до назначеног рока морају (25. марта 2022.).

library 180 132

etwinning 01

bell 01

eu flag co funded pos rgb right